top of page

Медична служба ЗДО

Блок для надання медичних послуг містить:

  • робочий кабінет медичних працівників,

  • процедурний кабінет, ізолятор

     Усі приміщення використовуються для надання медичних послуг вихованцям закладу.

 В закладі дошкільної освіти медичне обслуговування здійснюється відповідно до:

  • Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);

  • Положення про дошкільний навчальний заклад (п. 30 – 32, 40);

  • Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,

  • спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,

  • Статуту закладу дошкільної освіти (ясла – садка) №5 «Теремок»

        В закладі діти забезпечені постійним медичним обслуговуванням. 

У своїй роботі медпрацівники керуються вищезазначеними документами, а також наказами,  положеннями, інструкціями по дошкільному навчальному закладу №5В закладі створені належні умови для проведення медико – профілактичних і оздоровчих заходів.
Проводяться заходи лікувально – профілактичного характеру:
· моніторинг щеплення,
· антропометричні вимірювання.   

Старша медична сестра отримує план щеплень з поліклініки, ознайомлює батьків з видом щеплення, ускладненнями та післявакцинальними реакціями. Видає направлення на щеплення, про що батьки ДАЮТЬ ОСОБИСТУ ЗГОДУ. Звіти про проведення профілактичних щеплень надаються  батьками в дошкільний заклад.  Антропометричні вимірювання та оцінка фізичного розвитку дітей проводяться в установлені строки: 1 раз в квартал, про що робляться записи в журналі антропометрії.

Диспансерний огляд дітей, які знаходяться на обліку проводиться у дитячий поліклініці дільничним педіатром. У ЗДО є журнал диспансерного огляду по захворюванням, в якому обліковано результати оглядів. І раз в рік старша медсестра звіряє данні в дитячій поліклініці.

З профілактичною метою, планомірно, проводяться огляди дітей на педикульоз. 

 

Облік захворюваності в закладі проводиться на підставі довідок лікаря про захворювання дитини . В Журналах соматичних захворювань, інфекційних захворювань,  ведуться  записи з огляду на час відсутності дитини в ЗДО. Аналіз захворюваності проводиться щоквартально, підсумок підводиться за рік та узагальнюється наказами завідувача по закладу. Результати аналізу захворюваності та ведення профілактичної роботи заслуховуються на виробничих нарадах, засіданнях ради ЗДО, батьківських зборах та під час звіту завідувача.

     Медпрацівники проводять санітарно – просвітницьку роботу,  форми й теми різноманітні, відображають актуальні проблеми. Проводяться бесіди, консультації, виступи на педрадах, батьківських зборах. Ця інформація висвітлена в Журналі обліку з гігієнічного виховання, куточках для батьків, санбюлетні.

Медичні працівники щоденно обстежують санітарний стан приміщень та прилеглої території.

Медичні огляди працівниками проходяться вчасно, сестри медичні старші ведуть контроль за проходженням медоглядів та фіксують результати у Журнал проходження медоглядів працівниками.

Медична документація ведеться згідно до номенклатури справ ЗДО №5, всі журнали оформлені відповідно до вимог

Терміни подачі звітів та звітної документації у відділ освіти Чорноморської міської ради, дитячу поліклініку  не порушуються, проводяться своєчасно та достовірно.

ПОРАДИ БАТЬКАМ 

Прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:

 1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.

 2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.

 3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.

 4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.

 5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.

 6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.

 7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.

 8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.

Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.  

                                                            ГРИП

 Грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою.

 Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.

 Хвороба перемагає тих, у кого недостатньо сильний імунітет. Тому, щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів:

  1. зробити щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання;

  2. звести до мінімуму відвідування місць з масовим перебуванням людей;

  3. перед виходом з дому треба змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю;

 4. використовувати марлеву (4 шарову) маску для захисту рота і носа під час перебування в транспорті та при спілкуванні з людьми;

5. провітрювати якомога частіше приміщення та проводити вологе прибирання;

6. часто та ретельно мити руки з милом або використовувати вологі серветки, що містять у своєму складі спирт.

Грип небезпечний своїми ускладненнями: запаленнями легенів, середнього вуха, гайморових пазух, бронхітами, враженням нирок, мозку, серця та інших органів. Він особливо небезпечний для дітей, людей похилого віку, хронічно хворих.

 Якщо ви захворіли, необхідно залишитися вдома, негайно викликати лікаря та дотримувати всі його рекомендації.

 Обов’язково ізолюйте хворого від інших членів сім’ї, виділіть йому окремий посуд та речі особистої гігієни.

bottom of page