"ТЕРЕМОК"
ЗДО № 5
Сторінка вихователя-методиста
Роік Ірина Володимирівна
На посаді з 02.02.2022р.
Освіта - вища: "Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського",
Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо - виховний процес в дитячому садку. Методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу. Разом із завідувачем він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку і педагогічних планів. Комплектує групи навчальними посібниками, іграми, іграшками, організовує співпрацю з іншими дошкільними закладами, школами, дитячими центрами, музеями та ін.
Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари, індивідуальні та групові консультації. Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує стенди, папки, що присвячені сімейному вихованню та ін. Робоче місце методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дитячому садку...
Ще одне завдання методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті,
до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.
Функції методичної служби ЗДО
Інформаційна: Вивчення та накопичення інформації про стан та результати професійної діяльності педагогів; підвищення кваліфікації педагогічного персоналу; підвищення якості педагогічного процесу; узагальнення позитивного досвіду педагогів; поповнення банку педагогічної інформації про найбільш актуальні проблеми розвитку дошкільної освіти, про новітні досягнення науки та практики; широке впровадження інформаційних технологій; встановлення контактів зі ЗМІ, різноманітними установами та організаціями для розповсюдження інформації про діяльність ЗДО.
Навчальна: Здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з новими освітніми програмами та технологіями; ознайомлення зі стандартами дошкільної освіти України; здійснення ознайомлення педагогічного персоналу з законодавчими, нормативними документами в галузі освіти; організація та проведення семінарів, практичних занять, консультацій, відкритих заходів з використанням активних методів.
Контрольно-діагностична: Моніторинг якості педагогічного процесу; застосування методів психолого-педагогічної діагностики в процесі вивчення стану освітньо-виховного процесу; аналіз інноваційного досвіду педагогічного персоналу; узагальнення отриманих результатів.
Корекційно-прогностична (плануюча): Здійснення планування перспективних та поточних заходів ( річний, місячний, календарний плани).
Організаційна: Організація та участь в педагогічних радах, педагогічних годинах, батьківських конференціях тощо; організація методичних об’єднань, творчих груп та міні-проектів; організація самостійної роботи педагогів з підвищення професійного рівня; організація роботи з батьками дітей та соціальними партнерами; направлення педагогів на курси підвищення кваліфікації.
Дослідницька: Планування заходів на основі аналізу стану освітнього процесу та запитів педагогів з урахуванням нових тенденцій в розвитку освітніх технологій; вивчення та розповсюдження інноваційного досвіду та авторських технологій.
Комунікативна: Усвідомлення особистої та соціальної значимості діяльності; реалізація гуманістичної парадигми в педагогічній діяльності; встановлення ділових контактів з учасниками педагогічного процесу, з соціальними партнерами.
Виховна (мотиваційно-стимулююча): Стимулювання творчої діяльності педагогів; виявлення потенціалу педагогів; стимулювання підвищення професійної кваліфікації; мотивування на використання особистісно-орієнтованої моделі виховання, на емпатію з дітьми, прояв любові та розуміння.
Гностична: Оволодіння методами самоаналізу, здійснення самоосвіти.
Освітній процес
Основні завдання педагогічного колективу закладу дошкільної освіти
№ 5«Теремок» на 2023 – 2024 н.р.
1.Підвищення ефективності освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.
2.Формування патріотичних почуттів та національної свідомості дошкільників засобами музейної педагогіки.
3. Впровадження українських народних ігор в систему роботи з фізичного розвитку дітей дошкільного віку.
Впровадження інноваційних технологій:
1. Використання літературної спадщини В.О.Сухомлинського в освітньому процесі дошкільного закладу.
2. Національне виховання і навчання дошкільника.
3. Формування природничих знань й мовленнєвої компетенції старших дошкільників засобами моделювання та художнього слова.
4.Формування у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя.
5. Розвиток рухової сфери засобами логоритміки у дітей логопатів.
6. Інформаційні технології в логопедичній роботі з дошкільниками.
7.Розвиток пізнавальної активності дошкільників засобами Ейдетики.
8.Інформаційно-комунікативні технології як засіб інтелектуального розвитку дітей дошкільного віку.
9.Використання здоров̕язбережувальних технологій в роботі з дошкільниками.
10.Технологія психолого-педагогічного супроводу. Формування моральної сфери особистості.